Forum севен
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum севен

севен Forumuna Hoşgeldiniz

AnasayfaAnasayfa  Aktif KonularAktif Konular  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  GaleriGaleri  PortailPortail  CEBEH TekstilCEBEH Tekstil  Kişişel Gelişim PortalıKişişel Gelişim Portalı  Giriş yapGiriş yap  

Sevdim seni bir kere... 3-0

YazarMesaj
besiktasli

besiktasli

Erkek

Sevdim seni bir kere... 3-0 Empty
MesajKonu: Sevdim seni bir kere... 3-0   Sevdim seni bir kere... 3-0 Icon_minitimePtsi Mart 17, 2008 3:05 pm

Sevdim seni bir kere... 3-0 7_203682_sev1703bb

2 Mart'ta Galatasaray'ı devirip 137 hafta sonra liderliğe yükselen Kartal zirveyi sevdi... Cim Bom'dan sonra Gençler'i yıkan Beşiktaş, dün akşam Trabzon karşısında da fırtına gibi esti. Nobre, Delgado ve Aydın'ın golleriyle coşan Siyah-Beyazlılar, son 12 haftada 11 kez zafer sevinci yaşadı.
17.3.2008

İnönü Kartalı
Siyah-Beyazlılar iki sezondur sahasında yenemediği Trabzonspor’u bu kez farklı devirip, evinde arka arkaya altıncı galibiyetini elde etti ve liderliğini sürdürdü.
Ligde üç büyüklerin hegemonyasına son veren Trabzonspor’un, 24 yıldır neden aynı başarıyı gösteremediği ay ışığı gibi çıktı ortaya. Karadeniz ekibi, küçülmüş. Hani ‘bitmiş okeye dönüyor’ derler ya, aynen öyle! Ne oynadığı belli değil. Savunması yol geçen hanı. Kanatlar yok, göbek boş!. Takımı sırtlayacak, oyunu yönlendirecek futbolcu ara ki, bulasın. Bir tek Yattara var. Gineli, müthiş yetenek. Düşünüyorum da Yattara, Beşiktaş’ın kadrosunda olsa diye... Sağa, sola, ileri, geri nereye koyarsan koy; oynar. Şov yapar, tribünleri ateşler. Hatta, maç öncesi, ya da sonrası tribüne çıkar, amigoluk bile yapar!
Beşiktaş şampiyonluk yolunda sadece adı ‘büyük’ olan bir takıma karşı oynadı. Kartal’ın etkili silahları, Holosko, Delgado, Nobre, Tello, Toraman, Serdar ve diğerlerinin normal oyunu bile maçı koparmaya yetti.
Henüz 5. dakikada Holosko, topu önünde buldu. Slovak oyuncu, Erdinç’i adeta sürükleyerek peşine taktı. Sol çaprazdan getirip yaptığı ortada, Nobre affetmedi: 1-0.
Golden sonra, Bordo-Mavili ekibin risk alacağını düşündük. Ne iddiası var, ne de stresi. Sadece prestij peşindeler. Ancak pozisyona giren Beşiktaş oldu. 33’de Delgado süper vurdu, Tolga gole izin vermedi. Maçın kaderi, ilk yarının son dakikaları içinde çıktı ortaya. Trabzon’un tek atağında, Barış’ın şutunu Rüştü mükemmel çıkardı. Ardından Hüseyin’in faul yaparak, durdurduğu Delgado, maça damgasını vurdu. Arjantinli 45+1’de öyle bir serbest atış kulandı ki, tam tangoluk: 2-0.
Toraman’ın 48’de oyun dışı kalmasıyla Trabzonspor maçta dengeyi kurdu. Konuk ekip, genç yetenek Barış’ın hazırladığı ataklarla gole yaklaştı. Rüştü, 56. dakikada önce Umut, sonrasında da Yattara’nın şutlarını çıkarıp kalesinde devleşti.
Dedik ya, Delgado kader adamı oldu diye. 79’da Aydın’a, ‘al da at’ dedi. Genç oyuncu, Arjantinli’yi kırmadı: 3-0. Mücadelenin hakemi Bülent Yıldırım ise gereksiz kartlar çıkarıp, kolay maçı zorlaştırdı.
Orhan Yıldırım
Sevdim seni bir kere... 3-0 9_203683_kartal

Stat: BJK İnönü
Hakemler: Bülent Yıldırım, Cem Satman, Erdinç Sezertam
Beşiktaş: Rüştü xxxx, Ali Tandoğan xx, Gökhan Zan xx, Baki xx, İbrahim Üzülmez xx, Serdar Özkan xxx (Dk. 88 Schildenfeld ?), İbrahim Toraman xx, Delgado xxx, Tello x (Dk. 70 Aydın xxx), Nobre xxx, Holosko xx
Trabzonspor: Tolga Zengin x, Tayfun x, Erdinç x (Dk. 54 Jabi x), Çağdaş x, Mustafa x, Yattara xxx, Ferhat x, Hüseyin xx, Ayman x (Dk. 80 Ergin x), Barış xx, Umut x
Goller: Dk. 5 Nobre, Dk. 45 Delgado, Dk. 79 Aydın (Beşiktaş)
Sarı Kartlar: Dk. 20 Yattara, Dk. 32 Erdinç, Dk. 47 Ayman, Dk. 68 Jabi (Trabzonspor), Dk. 22 İbrahim Üzülmez (Beşiktaş)
Kırmızı Kartlar: Dk. 49 İbrahim Toraman (Beşiktaş), Dk. 61 Barış (Trabzonspor)

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Seni bekliyorum